loadingimg

Wczytuję dane...

Szybki kontakt

Sklep muzyczny Centrum Muzyczne Lemański

Masz pytania lub wątpliwości - skontaktuj się z nami!
Numery telefonów:
+48 32 763 28 26
+48 884 804 065
e-mail: biuro@centrummuzyczne.pl

Na zamówienie

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu ?

Nie martw się!

Na zamówienie sprowadzimy dla Ciebie
praktycznie wszystko.

Skontaktuj się z nami!  

Info

Szukane słowa

yamaha  squier  reloo  rel  engl  yam  akai  ibanez  inter  000 
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Yamaha Clavinova CLP 735WH Pianino cyfrowe
Yamaha Clavinova CLP 735WH Pianino cyfrowe
Yamaha Clavinova CLP 735WH Pianino cyfrowe

Yamaha Clavinova CLP 735WH Pianino cyfrowe

YAMAHA
Produkt dostępny!
średnia: 0.0  ocen: 0

Producent: YAMAHA

Gwarancja: 24 miesięcy

Dodaj: szt.
KUP TERAZ!
+ dodaj do porównania

Cena:8460,00 PLN
Wysyłka gratis!

 • Opis produktu

 • Opinie Klientów

Yamaha Clavinova CLP 735WH Pianino cyfrowe

Znajdziesz tu brzmienia dwóch najlepszych fortepianów na świecie: Yamaha CFX oraz Bösendorfer Imperial wraz z ich próbkami binauralnymi. Ciesz się również grą z towarzyszeniem sekcji rytmicznej i dwoma nowymi brzmieniami fortepiano.

 • Nowe brzmienia fortepianów Yamaha CFX i Bösendorfer Imperial, nowe sample binauralne Yamaha CFX i Bösendorfer Imperial
 • 38 brzmień, w tym 2 fortepiano (Mozart Piano/Chopin Piano)
 • Ulepszona technologia VRM (pol. wirtualne modelowanie rezonansu)
 • Grand Expression Modeling
 • Klawiatura GrandTouch-S™ z klawiszami pokrytymi syntetycznym hebanem i syntetyczną kością słoniowej
 • 30 W x 2 wzmacniacze
 • 16 cm x 2 głośniki
 • Rejestrator audio USB (format plików do odtwarzania/nagrywania: WAV)
 • 20 rytmów
 • Integracja z aplikacją Smart Pianist

Klawiatura GrandTouch-S™

Najnowsza klawiatura Yamaha, charakteryzuje się szerokim zakresem dynamiki i wierną reakcją na każdy niuans, dzięki czemu pianista może z łatwością balansować pomiędzy lekko i mocno uderzonymi nutami. Zintegrowana mechanika naśladuje przyjemną reakcję podobną do tej, kiedy młotek uderza w struny instrumentu akustycznego, umożliwiając precyzyjną kontrolę nad brzmieniem.

Pokrycie białych klawiszy syntetyczną kością słoniową i czarnych syntetycznym hebanem, zapobiega ślizganiu się palca przy dłuższej grze, a w dotyku przypomina klawiaturę fortepianu.

Mechanizm wychwytu w klawiaturach Clavinova

Mechanizm wychwytu w fortepianie akustycznym odsuwa młoteczki od strun zaraz po ich uderzeniu, aby zapobiec jakimkolwiek zakłóceniom w wibracji strun. Powoduje to lekkie uczucie przeskoku podczas delikatnej gry.

Klawiatury Clavinova wyposażone są w mechanizm wychwytu, który odtwarza to uczucie w dolnej części klawiatury. Zaprojektowano je w taki sposób, żeby przeskok wyczuwalny był tylko przy najlżejszych uderzeniach, podobnie jak ma to miejsce w klawiaturze fortepianu. Klawiatury zostały wyregulowane tak, aby zapewnić dodatkowy opór, który równoważy repetycje i responsywność, nie tracąc przy tym na szybkości gry.

Wzornictwo

Pianina cyfrowe Clavinova mogą poszczycić się doskonałym komfortem gry, wszechstronnymi funkcjami, oraz eleganckim designem, który łączy w sobie kompaktową formę z nowoczesną estetyką, w sposób godny instrumentu, który wyznacza współczesny standard dla pianin. Sercem koncepcji wzorniczej Clavinova jest sposób w jaki pianista czuje się, gdy zajmuje miejsce przed instrumentem. Niepotrzebne elementy zostały usunięte z pola widzenia, aby stworzyć naturalną przestrzeń, która sprawia wrażenie, jakby siedział przy akustycznym pianinie. Odzwierciedla to podejście firmy Yamaha do pianistów, którzy ćwiczą na Clavinova, a występują grając na fortepianie. Clavinova towarzyszy pianiście na co dzień - uniwersalne wzornictwo i szerokie warianty kolorystyczne pozwolą wkomponować instrument w każdy wystrój wnętrza i dostosować do sposobu bycia.

Grand Expression Modeling

Możliwości ekspresyjne akustycznych fortepianów koncertowych opierają się na nieskończonych różnicach tonalnych tworzonych przez złożone współgranie ruchów młoteczka i tłumika, a także wibracji strun i całego korpusu. Kontakt pianisty z klawiaturą odnosi się nie tylko do kontroli intensywności (miękkość/głośność) gry, ale również ma związek z szybkością i głębokością, z jaką klawisze będą uderzane. Wprowadzona w serii CLP-700 technologia Grand Expression Modeling przekłada każdy niuans artykulacyjny na brzmienie, z takim samym zakresem tonalnym jak w akustycznym fortepianie.

Umożliwia to modyfikację brzmienia poprzez grę z różną głębokością i prędkością, nawet w przypadku stosowania technik takich jak tryl, legato czy podkreślenie melodii w stosunku do akompaniamentu. Grand Expression Modeling doskonale radzi sobie z wiernym odtworzeniem brzmienia oczekiwanego w wielu znanych utworach. W "Clair de Lune" Debussy'ego, daje możliwość uzyskania pięknego pianissimo, jednocześnie pozwalając na wyodrębnienie melodii. W "Un Sospiro" Liszta towarzyszące arpeggia akcentują melodię, nie przytłaczając jej, a pełny zakres ekspresji pozwala na uzyskanie efektu śpiewności. W ostatnim z nokturnów Chopina tryle, legato i inne delikatne techniki, w których palce zdają się unosić nad klawiszami, dostarczają zwiewnej i płynnej palety kolorów. Granie takich utworów na wyjątkowym pianinie, jakim jest Clavinova, pomaga pianiście opanować rozmaite techniki, które umożliwiają tworzenia obrazów za pomocą dzwięku.

Nowe próbki brzmień Yamaha CFX i Bösendorfer Imperial

Brzmienia fortepianów Clavinova zostały pozyskane z kilku najbardziej docenianych fortepianów koncertowych na świecie. Jednym z nich jest CFX, flagowy model Yamaha. Silne brzmienie i szeroka gama barw tonalnych CFX sprawiają, że instrument zachwycająco brzmi w salach koncertowych. Kolejnym samplowanym fortepianem koncertowym jest Imperial, flagowy model Bösendorfera, znanej od wieków wiedeńskiej marki fortepianów, wysoko cenionej przez pianistów. Imperial charakteryzuje się naturalnie ciepłą i zrównoważoną barwą. Yamaha wiernie oddaje charakterystyczne cechy tych fortepianów, poprzez precyzyjne zarejestrowanie pełnego zakresu tonalnego każdego klawisza, dokonując drobnych korekt w celu uchwycenia najbardziej harmonijnych tonów.

Virtual Resonance Modeling

Jednym z wyjątkowych uroków fortepianu jest sympatyczny rezonans, tworzony przez wibracje całego instrumentu. Pianina Clavinova precyzyjnie odtwarzają ten efekt, za pomocą przełomowej technologii Virtual Resonance Modeling (VRM). VRM, dzięki symulacji rezonansu strun i płyty rezonansowej, tworzy wielopłaszczyznowe brzmienie w zależności od stylu gry. Pianina z serii CLP-700 reprodukują alikwoty skali duplex, oraz dźwięki wydawane przez mechanizm pedału, tłumiki, a nawet obudowę. Clavinova pozwala cieszyć się dynamiką i głębokim brzmieniem, podobnym do tego, jaki wydobywa się z korpusu akustycznego fortepianu.

Poczuj imponujące, koncertowe brzmienie - nawet w słuchawkach

Próbkowanie binauralne jest metodą w której specjalne mikrofony umieszczono w sztucznej głowie, w tych samych pozycjach co uszy pianisty, a wszystko po to aby uchwycić dźwięk fortepianu tak jak brzmi w rzeczywistości.

Wybraliśmy tę metodę aby odtworzyć naturalny rezonans fortepianu, w połączeniu z akustyką pomieszczenia gdzie znajduje się fortepian. Sprawia to, że pianiści nawet podczas gry w słuchawkach czują się tak, jakby siedzieli przy fortepianie. Wrażenie jest tak przyjemne, że zapominają, że mają na uszach słuchawki, bez względu na to jak długo grają.

W pianinach serii CLP-700, próbkowanie binauralne zostało zastosowane zarówno w przypadku Bösendorfera Imperiala, jak i CFX. Najwyższej jakości dźwięk binauralny Yamaha uzyskała dzięki specjalnie zaprojektowanej głowie manekina i modelowi uszu użytych do nagrania.

Aby osiągnąć podobny efekt w innych brzmieniach fortepianowych niż CFX, opracowaliśmy funkcję Stereophonic Optimizer. Technologia ta symuluje dźwięk w słuchawkach niemal tak dokładnie jak próbkowanie binauralne.

Brzmienia instrumentów historycznych otwierają drzwi do świata muzyki klasycznej

CLP-775/745/735/765GP* to pierwsze instrumenty Yamaha, które zostały wyposażone w brzmienia fortepiano, poprzednika współczesnego fortepianu. Dźwięki wydawane przez fortepiano są prostsze niż dźwięki współczesnego fortepianu i znacznie szybciej zanikają. Możliwość usłyszenia brzmienia instrumentów, na których grali Mozart, Beethoven i Chopin podczas komponowania swoich utworów, pozwoli lepiej zrozumieć pierwotne intencje kryjące się za zapisem nutowym. Daje to możliwość obcowania z historycznymi kompozytorami poprzez grę na instrumentach z epoki.

*Modele wyposażone są w brzmienia dwóch ulubionych fortepianów Mozarta i Chopina.

Przedstawione na zdjęciu fortepiany pochodzą z kolekcji Muzeum Instrumentów Muzycznych w Hamamatsu.

Materiały edukacyjne

Trenuj swoją technikę gry wykorzystując uznane metody Hanona, Bayera, Czernego i Burgmüllera. Możesz wykorzystać wbudowane utwory do ćwiczeń prawej i lewej ręki oddzielnie, lub po prostu posłuchać nagranej interpretacji.

Graj na pianinie z akompaniamentem sekcji rytmicznej

Pianino z serii CLP-700 oferuje 20 prostych patternów rytmicznych w wielu gatunkach muzycznych. Wspomagając pianistę akompaniamentem perkusji i basu sprawia, że ćwiczenie staje się atrakcyjniejsze, a płynąca z tego muzyka inspiruje do powstania nowych, ciekawych interpretacji.

Skorzystaj z aplikacji Smart Pianist

W pełni kompatybilna aplikacja Smart Pianist, wyposażona w interfejs graficzny, otwiera dostęp do wielu wygodnych funkcji, ułatwiając naukę gry i tworzenie muzyki na Twoim cyfrowym pianinie Yamaha.

Funkcja Bluetooth® MIDI* pozwala na bezprzewodowe połączenie z aplikacją Smart Pianist.

*Występuje w modelach CLP-785/775/745/795GP/765GP. Dostępność funkcji Bluetooth MIDI zależy od kraju dystrybucji.

Wielościeżkowy rejestrator utworów

Funkcja nagrywania w pianinach cyfrowych Clavinova pozwala rejestrować własne wykonania* po wciśnięciu zaledwie jednego przycisku. Jest to przydatna funkcja, która pozwala na obiektywną ocenę własnych postępów. Dodatkowo, instrument umożliwia nagrywanie nawet do 16 ścieżek, które można odtwarzać jednocześnie, rejestrować oddzielnie i stosować różne brzmienia do poszczególnych partii.

*Nagrania są dokonywane w formacie MIDI i można zapisywać je również na zewnętrznej pamięci USB. Do odtwarzania nagranych danych na komputerze wymagane jest kompatybilne oprogramowanie.

Rejestrator Audio USB

Nagrywaj swoje wykonania w pamięci zewnętrznej USB i zapisuj pliki audio* na komputerze, odtwarzaj je i dziel się z przyjaciółmi.

*Pliki zapisywane są w formacie WAV.

Polecamy

Yamaha NP- 12 B Piano cyfrowe

 

Casio AP-270 BK Pianino cyfrowe

 

Casio AP-270 WH Pianino cyfrowe

 

 
Yamaha NP- 12 B Piano cyfroweCasio AP-270 BK Pianino cyfroweCasio AP-270 WH Pianino cyfrowe
Produkt dostępny!
945,00 PLN
Wysyłka gratis!
Produkt dostępny!
3999,00 PLN
Wysyłka gratis!
Produkt dostępny!
3999,00 PLN
Wysyłka gratis!
Dodaj: szt.
do koszyka
Dodaj: szt.
do koszyka
Dodaj: szt.
do koszyka