loadingimg

Wczytuję dane...

Szybki kontakt

Sklep muzyczny Centrum Muzyczne Lemański

Masz pytania lub wątpliwości - skontaktuj się z nami!
Numery telefonów:
+48 32 763 28 26
+48 884 804 065
e-mail: biuro@centrummuzyczne.pl

Na zamówienie

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu ?

Nie martw się!

Na zamówienie sprowadzimy dla Ciebie
praktycznie wszystko.

Skontaktuj się z nami!  

Info

Szukane słowa

powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Presonus Audiobox 22 VSL

Presonus Audiobox 22 VSL

PRESONUS
średnia: 0.0  ocen: 0

Producent: PRESONUS

Gwarancja: 24 miesięcy

Dodaj: szt.
KUP TERAZ!
+ dodaj do porównania

Cena:782,00 PLN
Wysyłka gratis!

  • Opis produktu

  • Filmy video

  • Opinie Klientów

PreSonus AudioBox 22VSL jest pierwszym z nowej generacji interfejsów audio/MIDI działających przez USB 2.0, będących kolejnym krokiem na drodze integracji sprzętowo-programowej. Interfejsy AudioBox z serii VSL z oprogramowaniem PreSonus Virtual StudioLive™ (VSL) pozwalają - przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej komputera i z niezauważalną latencją - na zastosowanie efektów pogłosu i delaya, kompresora, limitera, układu korekcji pół-parametrycznej i filtra górno-przepustowego Fat Channel, dostępnych dotąd w cyfrowych mikserach PreSonus StudioLive™ 16.0.2. Teraz możesz słuchać i nagrywać z włączonymi lub wyłączonymi torami dynamiki i korekcji, które działają w czasie rzeczywistym!

Dlaczego warto słyszeć działanie efektów i procesorów dynamicznych w odsłuchu?

Nagrywanie bez możliwości odsłuchania sygnału przetworzonego efektami jest niczym gra w grę wideo z zamkniętymi oczami. Muzycy wykonując swoje partie kierują się słuchem i wykonanie w dużej mierze zależy od tego, co słyszą w odsłuchach. Kompresja, korekcja i pogłos dodane w odpowiednich proporcjach znacząco poprawiają odbiór wykonywanych dźwięków, gdyż wszystko bardziej naturalnie niż w samym, sztucznie brzmiącym otoczeniu studia. W rezultacie otrzymujemy lepsze wykonanie, co oznacza lepsze nagrania. W programie DAW masz pewnie mnóstwo wtyczek efektowych, jednak przetwarzanie sygnału audio przez program wielośladowy trwa znacznie dłużej niż mogłoby się wydawać. Fakt, mówimy o milisekundach, ale to i tak zbyt długo. Kiedy uruchomisz efekty z programu DAW w odsłuchu studyjnym, oryginalny sygnał będzie słychać odrobinę wcześniej niż sygnał przetworzony, co może być bardzo dezorientujące. Takie opóźnienie można zaakceptować przy występach na żywo, kiedy cały zespół gra w jakimś otoczeniu, cechującym się naturalnym opóźnieniem. Ale w studio nie da się tak nagrywać.

Na szczęście, cudowni inżynierowie z PreSonusa dramatycznie zredukowali opóźnienie w przetwarzaniu sygnału w interfejsach z serii AudioBox VSL. W rezultacie sygnał przetworzony dynamicznie, z korekcją i pogłosem brzmi naturalnie i bez słyszalnego opóźnienia.

Jeżeli podoba ci się to, co słyszysz, możesz również rejestrować sygnał z efektami z AudioBoxa VSL! Do dyspozycji dostajesz te same, najwyższej jakości procesory dynamiczne oraz układ korekcji z toru Fat Channel miksera StudioLive 16.0.2, których profesjonalni muzycy, realizatorzy i producenci używają na co dzień.

Świetne procesory to tradycja firmy PreSonus

Firma PreSonus nie wynalazła interfejsu audio wyposażonego w efekty. Ale zrobiła go lepiej i za mniejsze pieniądze. Oczywiście, niektórzy producenci interfejsów, na co dzień niezajmujący się produkcją procesorów dźwięku dodają do swoich interfejsów kompresor, korektor i kilka efektów. Jednak PreSonus tworzy wysokiej jakości procesory sygnałowe od 1995 roku i w produktach z serii AudioBox VSL znajdziesz to wszystko, plus osobny limiter, ekspander i filtr górno-przepustowy. Efekty VSL dostępne w interfejsach AudioBox z serii VSL oraz tor przetwarzania Fat Channel zostały dokładnie przetestowane w warunkach bojowych i cieszą się popularnością wśród dziesiątek tysięcy użytkowników mikserów z serii StudioLive™, wśród których jest wielu znanych profesjonalistów.
Ogromne znaczenie ma też to, że sygnał można przetwarzać, a także tworzyć i ładować ustawienia, korzystając z dostępnej w VSL, wygodnej funkcji „przeciągnij i upuść”. Profesjonalne przetwarzanie sygnału i jakże prosta obsługa oznaczają lepsze rezultaty i dużo lepszą zabawę!

Przenośny, wytrzymały interfejs i najwyższa jakość brzmienia

Zasilany przez USB, kompaktowy i solidny interfejs AudioBox 22VSL posiada dwa poręczne, ulokowane na panelu przednim wejścia mikrofonowo-instrumentalne typu combo z zasilaniem fantomowym, oraz dwa wyjścia liniowe. Wyposażony jest w te same, dynamiczne przedwzmacniacze XMAX™ klasy A, które znajdują się w mikserach StudioLive i dzięki konwerterom 24-bit/96 kHz o zakresie dynamiki 114 dB zapewnia czyste, transparentne brzmienie. Interfejs wyposażono też w słynne, wyjątkowo głośnie (120 mW) wyjście słuchawkowe znane z wielu produktów PreSonusa. (Uważaj z poziomem głośności!)

AudioBox 22VSL jest wyjątkowo wytrzymały - to nie przechwałki. Ma tę samą, solidną stalową obudowę, co oryginalny AudioBox USB - urządzenie, które przeszło słynny test upuszczania na ziemię, kopania, przejeżdżania po nim samochodem zanim użyto go do, jakże udanych nagrań. Właśnie to znaczą słowa “wytrzymały i przenośny” w wydaniu PreSonusa. Ten potężny maluch mieści się w jednej trzeciej skrzyni rack i można go umocować w standardowym uchwycie racka (nie ma go w zestawie).

Funkcjonalność i potęga oprogramowania

System VSL pozwala w prosty sposób zarządzać procesami miksu z poziomu komputerów Mac® lub PC z Windows® i zapewnia funkcje edycji i zapisywania ustawień, dzięki czemu bardzo łatwo można tworzyć i korzystać z biblioteki presetów. Na dobry początek otrzymujesz ten sam zestaw ponad 50 presetów Fat Channel, które są dostarczane razem z mikserami StudioLive. Ustawienia te zostały stworzone przez profesjonalnych muzyków i inżynierów dźwięku i pozwalają szybko przystosować dynamikę i korekcję dla ścieżek wokalnych, gitar i wielu innych.

Idealnie zintegrowany z dołączonym oprogramowaniem DAW Studio One™ Artist i VSL, interfejs AudioBox 22VSL współpracuje z dowolnym oprogramowaniem do rejestracji audio dla systemów Mac i Windows. W przeciwieństwie do wielu współczesnych przedmiotów, jego cena jest bardzo przystępna.

Sięgnij po nowej generacji interfejs USB 2.0, którego najważniejsze zalety to: efekty działające w czasie rzeczywistym i z minimalną latencją; solidna konstrukcja; najwyższej jakości brzmienie oraz przystępna cena: AudioBox 22VSL!


Dane:

- interfejs audio 24-bit/96 kHz 2 x 2 USB 2.0.
- 2 kanały wejściowe na panelu przednim, dla każdego kanału:
- złącze typu Combo - wejście mikrofonowe XLR i symetryczne instrumentalne ¼" jack,
- przedwzmacniacz mikrofonowo instrumentalny XMAX™ w klasie A,
- osobna regulacja wzmocnienia sygnału mikrofonowego dla każdego kanału, w zakresie od 0 do +35 dBu,
- zasilanie fantomowe 48V dla mikrofonów pojemnościowych (uruchamiane wspólnie).

- mix, regulacja proporcji między sygnałem wejściowym a sygnałem odtwarzanym z komputera, odsłuch z zerowym opóźnieniem,
- gniazdo słuchawkowe z regulacją poziomu,
- regulacja poziomu dla wyjścia głównego,
- wskaźnik przesterowania poziomu LED dla każdego kanału,
- Studio One™ Artist - program wielośladowy typu DAW w zestawie,

Virtual StudioLive™ (VSL) - oprogramowanie kontrolne w zestawie. Funkcje:
- niemal zerowe opóźnienie dla odsłuchu przy złożonym przetwarzaniu sygnału,
- 4 x mikser z podwójnym DSP,
- sekcja efektów ze StudioLive™16.0.2 Fat Channel dla każdego wejścia analogowego i z własnym powrotem w programie DAW: kompresor, limiter, ekspander, filtr górno-przepustowy i korektor semi-parametryczny ,
- 2 tory efektowe stereo z pogłosem i linią opóźniającą,
- ponad 50 gotowych ustawień Fat Channel DSP do wykorzystania na ścieżkach wokalnych i instrumentalnych.

Wejścia/Wyjścia:
- 1 port USB 2.0
- 2 złącza typu Combo XLR/¼" jack - wejście mikrofonowe XLR i instrumentalne,
- 2 główne wyjścia liniowe (L/P) na złączach symetrycznych ¼” jack,
- wyjście słuchawkowe stereo ¼” jack,
- złącza Midi In/Out (wejście/wyjście MIDI).

Przetwarzanie cyfrowe:
- interfejs audio 24-bity; dostępne częstotliwości próbkowania 44.1, 48, 88.2, oraz 96 kHz,
- profesjonalne konwertery A/C/A (z zakresem dynamiki +114 dBu),
- odsłuch analogowy z zerową latencją i regulatorem Mix (sygnał odtwarzany/wejściowy),
- kompatybilność z systemami Mac® i Windows®, w tym z systemami Mac OS X 10.6 Snow Leopard i Windows 7,
- wsparcie dla ASIO, Core Audio, Direct Sound (Windows XP), Windows Audio Session API (Windows Vista i Windows 7).

Budowa:
- można zamontować w racku 1/3U (za pomocą opcjonalnego sytemu mocowania 3UMR),
- wytrzymała konstrukcja, w całości metalowa obudowa i metalowe regulatory,
- masa: 0.7 kg,
- zasilany przez USB - nie musisz szukać gniazdka w ścianie!

Oprogramowanie:
- Virtual StudioLive (VSL) - Przełomowe oprogramowanie kontrolne PreSonus,
- Studio One Artist - Rewolucyjna cyfrowa stacja robocza PreSonusa, z nieograniczoną liczbą ścieżek i ponad 4 GB dodatkowej zawartości od innych producentów.