loadingimg

Wczytuję dane...

Szybki kontakt

Sklep muzyczny Centrum Muzyczne Lemański

Masz pytania lub wątpliwości - skontaktuj się z nami!
Numery telefonów:
+48 32 763 28 26
+48 884 804 065
e-mail: biuro@centrummuzyczne.pl

Na zamówienie

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu ?

Nie martw się!

Na zamówienie sprowadzimy dla Ciebie
praktycznie wszystko.

Skontaktuj się z nami!  

Info

Szukane słowa

powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
Yamaha N 12 cyfrowe studio

Yamaha N 12 cyfrowe studio

YAMAHA
Produkt dostępny!
średnia: 5.0  ocen: 1

Producent: YAMAHA

Gwarancja: 24 miesięcy

Dodaj: szt.
KUP TERAZ!
+ dodaj do porównania

Cena:4999,00 PLN
Cena rynkowa: 6999.00 PLN
Wysyłka gratis!
Wysyłka Natychmiast !

  • Opis produktu

  • Filmy video

  • Opinie Klientów

Cyfrowy mikser audio z interfejsem FireWire

Cyfrowe studio mikserskie n12 firmy Yamaha to mikserska konsola z interfejsem przypominającym analog, cechuje ją łatwość obsługi zarówno przy profesjonalnych nagraniach jak i przy miksowaniu. Połączenie komputera z mikserem poprzez port IEEE 1394 jak również doskonała integracja z programem Cubase 4, umożliwiają skonfigurowanie idealnego środowiska do nagrywania . Mikser posiada 12 kanałów wejścia, miksując je na wyjścia stereo. Każde wejście jack posiada jack XLR z dodatkowym zasilaniem oraz nowoskonstruowanym kompresorem opartym na technologii Sweet Spot Morphing z szeroką gamą presetów. Jedno wejście Hi-Z umożliwia bezpośrednie podłączenie elektrycznej gitary czy też basu. Wszystkie kanały wejścia zaopatrzone są w 3 zakresowy (góra/środek/dół) equalizer oraz współpracują z wbudowanym w mikser reverbem cyfrowym. Dla potrzeb monitoringu dźwięku można podłączyć do miksera trzy głośniki monitorujące (każdy stereo). Jeśli n12 połączone jest z komputerem, można monitorować brzmienie z pomocą programu Cubase lub innego programu typu DAW z systemem brzmienia surround 5.1. Wraz z programem Cubase AI 4 dołączamy specjalną wersję programu Cubase 4 tak więc sprzęt jest zwarty i gotowy do podłączenia i nagrywania.

Rear panel of the n12

Łatwość operacji
Interfejs przypominający analog sprawia, że możesz swoje marzenia związane z brzmieniem zamienić w rzeczywistość. Mikser posiada 12 kanałów wejścia, miksując je na wyjścia stereo. Każde wejście jack posiada jack XLR z dodatkowym zasilaniem, pozwala to na połączenie z mikserem szerokiej gamy instrumentów i urządzeń od kondensorowych mikrofonów po syntezatory i inne żywe instrumenty. Kanał wejścia numer 8 ma wejście Hi-Z umożliwiające bezpośrednie podłączenie elektrycznej gitary czy też basu.

Połączenie z komputerem poprzez pojedynczy kabel IEEE 1394
Pojedynczy przewód daje rade. Połącz komputer przez port IEEE 1394 z n12 używając przewodu IEEE 1394 aby transferować sygnały MIDI i audio pomiędzy mikserem, a programem Cubase lub innym typu DAW.

Połączenia z programem Cubase
Zainstaluj program Cubase 4 (Cubase 4, Cubase Studio 4, lub Cubase AI 4) na komputer, a n12 połączy się z Cubase'em bez problemy i będą razem współpracować bez żadnych przeszkód. Na przykład możesz nagrywać sygnały z wejść n12 na Cubase lub też miksować ślady audio z Cubase'a na n12. Możesz również włączyć i wyłączyć monitorowanie efektów VST lub kontrolować sekcję transportową oraz ścieżki bezpośrednio z n12

Topowe brzmienie

Mono channelstrip n12Bazując na doświadczeniach zebranych przez istniejące head amp'y stworzyliśmy całkiem nowy head amp, który pozwala uzyskać wyższą jakość i najdoskonalszą charakterystykę muzyczną. Przycisk Pad włącza i wyłącza każdy kanał pad. Gdy jest włączony, sygnał wejściowy jest osłabiony do poziomu 26dB. Użyj filtra wysokopasmowego by odciąć częstotliwości poniżej 80Hz. Dzięki przyciskowi Phase możesz przestawiać fazę sygnału z kanału.

Przycisk Input Select pozwala ustalić czy nakierowany na kanał będzie analogowy sygnał wejściowy czy też sygnał z oprogramowania DAW (wyjście z Cubase'a lub innego oprogramowania tego typu). Dzięki temu możesz wybrać czy chcesz miksować analogowy sygnał pochodzący z fizycznych wejść, czy też sygnał cyfrowy z komputera.

Nowo skonstruowany kompresor
N12 posiada nowo skonstruowany kompresor, oparty na technologii Sweet Spot Morphing. Dodatkowo mikser wyposażony jest w szeroką gamę presetów, które są odbiciem wiedz i doświadczenia naszych inżynierów dźwięku. Twoje brzmienie trafi na poziom pro za pomocą prostych operacji. Użyj kontroli Morph, aby wybrać z szerokiej gamy ustawień kompresora (lub kombinacji ustawień) oraz kontrolki Drive aby ustawić poziom kompresji

Trójzakresowy equalizer na każdym kanale
Każdy kanał wejścia posiada pełny trójzakresowy (góra/środek/dół) equalizer, umożliwiającym samym kształtowanie brzmienia tak, aby było ono zgodne z twoimi preferencjami. Strojenie środka jest parametryczne, aby ułatwić kontrole nad brzmieniem.

Cyfrowy reverb na twoich usługach
Wbudowany cyfrowy reverb może być dzielony pomiędzy wszystkie kanały wejścia. Jeśli do miksera podłączony jest komputer, można cyfrowy Reverb nałożyć na wyjścia z Cubase'a lub innego programu typu DAW, jak również na mikrofon i inne instrumenty.

Użyj wysyłania AUX 1 ( AUX Send 1) aby ukierunkować sygnał na Aux bus. Użyj tej kontrolki, kiedy wysyłasz miks monitorowanego sygnału do muzyków, lub gdy podłączysz dodatkowe urządzenia takie jak procesor efektów.

Kontroler Pan determinuje pozycje stereo kanałów wejścia. Kanały wejścia stereo posiadają kontrole balansu, która to pozwala na ustawienie balansu pomiędzy lewym, a prawym kanałem stereo. Pozostałe (nieparzyste) sygnały są "odkładane" na bus L, a parzyste bus R. Na przykład gdy przekręci się kontrolkę balansu maksymalnie w prawo grać będą tylko parzyste (prawe) sygnały kanałów.

Solówki i wyciszanie
Przycisk Solo włącza funkcję solo. Gdy się go włączy można odsłuchiwać tego wybranego kanału w trybie solo bez zmieniania miksu czy też ścieżki sygnału

Użyj przyciski On, aby włączyć lub wyłączyć kanał (wyciszyć). Kiedy przycisk przekręcony jest na Off, sygnał z kanału wysyłany będzie tyko to szyny AUX.

Kontrola faderów
Każdy kanał wejścia posiada 100mm fader kontroli poziomu głośności, każdy wyposażony w miernik wejścia. Użyj przycisków REC i ST, aby przekierować sygnał z kanałów na bus do nagrywania lub/oraz na stereo bus.Za pomocą przycisku Wet możesz kontrolować czy chcesz słyszeć suchy sygnał "dostarczony" w momencie wejścia do miksera, czy też sygnał wzbogacony już przez mikser, komputer, efekty VST i inne takie.

Funkcja monitorująca Control Room

Control Room n12N12 posiada funkcję monitorującą przeznaczoną specjalnie do pokoju kontrolnego (funkcja monitorowania pokoju kontrolnego). Możesz podłączyć trzy głośniki monitorujące (A, B lub C, każdy stereo) do miksera i wybrać, które źródło chcesz monitorować. Jeżeli do n12 podłączony jest komputer, można monitorować brzmienie za pomocą programu Cubase lub innego typu DAW w środowisku brzmienia surround ( aby monitorować w systemie surround, potrzebne jest oprogramowanie obsługujące środowisko surround takie jak np. Cubase 4. Dodawany przy zakupie program Cubase AI 4 nie obsługuje środowiska surround).

Użyj przycisku opornika aby wyciszyć odsłuchy bez konieczności zmieniania poziomu głośności- na przykład gdy chcesz porozmawiać w pokoju kontrolnym. Przycisk Mute wycisza odsłuchy.

Przycisk rozmowy aktywuje wbudowany w mikser mikrofon, dzięki temu można rozmawiać z nagrywającym artystą.

Funkcja sterowania poprzez programy typu DAW

DAW Control n12Ta część wyposażona jest w przyciski umożliwiające kontrolę podstawowych funkcji oprogramowania typu DAW podłączonego do n12. Kontrole transportu, wyboru ścieżek, nagrywania i innych

N12 obsługuje trzy różne tryby współpracy z oprogramowaniem DAW: w trybie Stereo Mix n12 będzie monitorować wyjścia stereo z oprogramowania. Tryb Hardware Mix pozwala na miksowanie ścieżek audio z programu typu DAW poprzez hardware miksera n12. Natomiast tryb 5.1 Mix pozwala na miks surround za pomocą programu Cubase 4