loadingimg

Wczytuję dane...

Szybki kontakt

Sklep muzyczny Centrum Muzyczne Lemański

Masz pytania lub wątpliwości - skontaktuj się z nami!
Numery telefonów:
+48 32 763 28 26
+48 884 804 065
e-mail: biuro@centrummuzyczne.pl

Na zamówienie

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu ?

Nie martw się!

Na zamówienie sprowadzimy dla Ciebie
praktycznie wszystko.

Skontaktuj się z nami!  

Info

Szukane słowa

powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
CASIO PX-A100 Privia Pianino cyfrowe
CASIO PX-A100 Privia Pianino cyfrowe
CASIO PX-A100 Privia Pianino cyfrowe
CASIO PX-A100 Privia Pianino cyfrowe

CASIO PX-A100 Privia Pianino cyfrowe

Casio
średnia: 0.0  ocen: 0

Producent: Casio

Gwarancja: 24 miesięcy

Dodaj: szt.
KUP TERAZ!
+ dodaj do porównania

Cena:2290,00 PLN
Wysyłka gratis!

  • Opis produktu

  • Opinie Klientów

CASIO PX-A100 Pianino cyfrowe

Wspaniałe uhonorowanie 10 lat serii Privia na rynku

Firma CASIO postanowiła wypuścić na rynek dwa wspaniałe modele z serii Privia, by podsumować dotychczasowe osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnych, realistycznych i wyjątkowo atrakcyjnych cenowo pianin cyfrowych. Jednym z nich jest opisany poniżej model CASIO PX-A100 dostępny w dwóch inspirujących metalicznych kolorach: czerwonym i niebieskim. Tak ciekawe rozwiązanie kolorystyczne podkreśla wyjątkowość tych pianin, które oferują wysoce realistyczną klawiaturę młoteczkową połączoną z bardzo bogatą i różnorodną barwę fortepianu akustycznego. Technologia symulacji pomieszczeń dodatkowo rozszerza możliwości brzmieniowe, dodając głębi, jaką uzyskuje instrument grający w sali koncertowej.

1

 

Brzmienie fortepianu

Wielowymiarowy system tworzenia brzmienia Morphing AiR Sound Source kładzie szczególny nacisk na wierność w reprodukcji barwy fortepianu, bez pomijania bogactwa płynącego z rezonansu strun i całości płyty rezonansowej. By to osiągnąć, model CASIO PX-A100 został wyposażony w rozszerzoną pamięć pozwalającą na zapis dłuższych próbek, w znacznie lepszej jakości. To, co czyni barwę fortepianu niewiarygodnie złożonym dźwiękiem, to ogromna ilość zmian brzmienia począwszy od uderzenia młoteczka w strunę, poprzez swobodne wybrzmiewanie, aż po wytłumienie rozedrganej struny. W pianinie cyfrowym CASIO PX-A100 każdy z tych okresów posiada swoje odwzorowanie w różnych próbkach, co jeszcze bardziej poprawia realizm gry.

2

Brzmienie fortepianu na przestrzeni wielu lat znalazło swoje zastosowanie w praktycznie każdego rodzaju muzyce, począwszy od klasyki i jazzu, a na klubowych rytmach kończąc. Wszystkie te style wymagają nieco innej barwy, o lekko zmienionej charakterystyce. Teraz dzięki zastosowaniu dziesięciu różnych próbek, możesz odkryć bogactwo fortepianu na nowo i dowolnie wybierać brzmienie w zależności od rodzaju muzyki, jaki preferujesz. Dostępne opcje to: Concert, Rock, Jazz, Classic, Pop, Dance, LA, Mellow, Bright, Piano Pad.

Klawiatura

Nowy model PX-A100 został wyposażony w zaawansowany mechanizm ważonej, młoteczkowej klawiatury z systemem potrójnych czujników ruchu, która oprócz realnej pracy dostarcza także ogromu przyjemności pod palcami. Specjalnie zaprojektowane wykończenie imitujące kość słoniową oraz heban, to rozwiązanie, jakie każdemu pianiście pozwoli na poczucie gry i dotyk klawiatury, identyczny jak w instrumentach akustycznych. Każdy klawisz posiada niezwykle precyzyjny system styków pozwalający w ścisły sposób ustalić prędkość, z jaką uderza młotek. Na tej podstawie wyznaczany jest dźwięk o odpowiedniej intonacji, charakterze i poziomie głośności.

Technologia symulacji sal koncertowych

Ten niesamowity efekt pozwala wzbogacić barwę fortepianu, dodając głębi, jaką uzyskuje się dzięki grze w sali koncertowej. Teraz możesz przy pomocy jednego przycisku przenieść się na chwilę do wspaniałych miejsc, tworzonych z myślą o doskonałym brzmieniu muzyki. Inżynierowie firmy CASIO zaprogramowali aż 10 różnych efektów pogłosowych, imitujących akustykę najciekawszych pomieszczeń:

3

Odwzorowanie pracy pedału

Wyjątkowy efekt zwolnienia tłumików wszystkich strun przy pomocy pedału jest istotą potężnego i głębokiego brzmienia fortepianu akustycznego. Rezonans płynący z płyty instrumentu dodatkowo wzmocniony jest poprzez stereofoniczny efekt rezonansu na wszystkich 88 klawiszach. Całość efektu jest odwzorowywana w najdrobniejszych szczegółach, wraz z odgłosem samego wciskania pedału oraz dźwięku pobudzania wszystkich strun. Ważne jest również to, iż zastosowanie systemu płynnej zmiany naciskanego pedału umożliwia realizację delikatnych zmian w pogłosie, wywoływanych poprzez stopniowe zwalnianie tłumików. To z pewnością pozwoli wprawnym pianistom na bardzo ekspresyjną grę na instrumencie.

- Ilość klawiszy: 88

- Barwy: 18 barw

- Polifonia: 128

- Metronom: Tak

- Pamięć 60 utworów + 10 użytkownika

- Możliwość podpięcia słuchawek

- Głośniki: 2 x 8W

- Zasilacz w zestawie: Tak

- Wymiary: 1,322 x 286 x 135 mm

- Wykończenie w kolorze czerwonym

- Trzy przyciski GRAND PIANO ( Concert, Rock, Jazz) dla szybkiego dostępu